نماد b رنگ خاکستری روی فیلتر‌های شیمیایی نشانه چیست؟

نماد b که با رنگ خاکستری نمایش داده می شود، وجود آن روی فیلتر‌های شیمیایی نشان گر این است که این فیلتر جاذب گازها و بخارات غیر آلی می‌باشد. این گازها شامل HCL-CL2-H2S می‌شوند. این نماد با نام فیلتر بخارات غیر آلی هم شناخته می‌شود که در حالت عادی از ورود انواع گازها و بخارات غیر آلی مانند هیدروژن کلرید و هیدروژن سولفید به بدن جلوگیری می‌کنند. فیلتر‌های شیمیایی را همواره با نمادهای مختلفی نمایش و نشان می‌دهند که نماد بی خاکستری مخصوص بخارات و گازهای غیر آلی است. بخارات غیر آلی امروزه مصرف بالایی در صنایع مختلف دارند و به عنوان یک نماد برجسته شناخته می‌شوند.

کاربرد نماد b با رنگ خاکستری در صنعت

نماد b خاکستری در صنعت کاربردهای فراوان و گسترده‌ای دارد که از مهمترین کاربردهای آن می‌توان موارد زیر را نام برد:

1. صنایع شیمیایی

2. صنایع تمیزکاری

3. صنایع رنگ کاری

4. صنایع مونتاژ و کارهای مکانیکی

5. صنایع پتروشیمی

6. صنایع معدن

7. صنایع غذایی

8. صنایع تولیدی

محصول این نماد برای به دام انداختن گرد و غبار کاربرد دارد و امروزه به صورت حرفه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد. کاربردهای فراوان و گسترده‌ای این محصول باعث شده تا نماد b خاکستری به خوبی شناخته شود. مراکزی که به این نمونه محصول نیاز دارند، هنگام خرید باید به نماد و رنگ قرار گرفته و ثبت شده روی بسته بندی توجه کنند تا بتوانند به راحتی آن را یافته و تهیه نمایند.

عناصر شیمیایی برپایه نماد b

عناصر شیمیایی متعددی هستند که بر پایه نماد b قرار دارند، این عناصر هر کدام دارای کارایی و کاربردی هستند، این عناصر مهم عبارتند از:

• بریلیوم

• بور

• برم

• باریم

• بیسموت

• برکلیم

• بوریم

البته ناگفته نماند که کد b خاکستری، دارای گازها و بخارات غیرآلی یا معدنی مثل کلرین، هیدروژن سولفید، هیدروژن سیانید هم می‌باشد. با اطلاع از مشخصات و عناصر نماد b می‌توان به راحتی عنصر مورد نظر را برای کار خود تهیه کرد و مورد استفاده قرار داد. مراکزی که با گازها و بخارات شیمیایی فعالیت می‌کنند، باید با نمادهای هر کدام به صورت دقیق آشنا شوند و رنگ هر نماد را هم بدانند؛ زیرا هر نماد و رنگ برای فعالیت و در صنعتی کاربرد دارد. این نماد روی فیلتر های شیمیایی به صورت دقیق ثبت شده، به گونه‌ای که می‌توان به راحتی به آن دسترسی پیدا کرد و آن را مشاهده نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *