.بررسی برند های ماسک شیمیایی

ماسک های شيميايی

ماسک های شيميايی از جمله تجهيزاتی می باشد که از کاربر در برابر گاز ها و بخارات شيميايی، و همچنين انواع ويروس ها و باکتری ها محافظت ميکند. به طور کلی ماسک های شیمیایی وظيفه حفاظت از دستگاه تنفسی انسان را بر عهده دارد. يک ماسک شيميايی با توجه به نوع خود می تواند علاوه بر پوشاندن بينی و دهان يک فرد، چشم و ديگر اجزای حساس صورت را در برابر آلاينده های شيميايی پوشش دهد.

چرا بايد از ماسک شيميايی استفاده کنيم؟

استفاده از ماسک گاز يا همان ماسک شيميايی، برای افرادی که هنگام کار، در مجاورت با مواد شيميايی قرار دارند، از واجبات می باشد. وجود آلاينده های خطرناک در سطح هوا يا مکان های پر خطر، مانند صنایع و کارخانجات شیمیایی، می تواند تهديدی جدی، برای سلامت پوستی و تنفسی ما باشد و خطرات ناشی از همين مواد شيميايی است که لزوم استفاده از ماسک های شيميايی را برای ما دو چندان می کند.

انواع ماسک های شيميايی

به طور کلی، ماسک های شيميايی با توجه به کاربرد آنها در مشاغل مختلف، به دو نوع ماسک تمام صورت و ماسک نيم صورت تقسيم می شوند .ماسک های تمام صورت با داشتن دو قسمت خاص، کل صورت را می پوشانند.
قسمت اول، که به آن پالايه ذرات گفته می شود انواع باکتری های موجود را که انسان آن را تنفس کرده است از بين می برد. در اين قسمت از هيچ نوع ماده شيميايی استفاده نشده است. فقط مانع فيزيکی وجود دارد که از پوست ما در برابر مواد شيميايی محافظت ميکند. اما قسمت دوم ماسک به مانند فرايندی شيميايی عمل ميکند و انواع مولکول های سمی و پرخطر را مانند گاز سارين از بين می برد.

ماسک های نيم صورت همانطور که از اسم آنها مشخص است، فقط نيمی از صورت که شامل دهان و بينی می باشد را پوشش می دهد. ماسک شيميايی نيم صورت از يک فيلتر شيميايی تشکيل شده است که از کاربر در برابر انواع آلودگی ها و بيماری های ريوی محافظت ميکند و هوای پاک و تصفيه شده را به کاربر منتقل ميکند. به طور کلی تنها تفاوت ماسک های شيميايی نيم صورت و تمام صورت، در سطح پوششی آنها بر روی صورت کاربر می باشد و ماسک های تمام صورت بيشتر در مکان هايی با سطح آلودگی و آلايندگی بيشتر مورد استفاده قرار ميگيرد.

ميانگين قيمت انواع ماسک شيميايی

قيمت ماسک های شيميايی نيم صورت و تمام صورت با توجه به نوع و کيفيت آنها متغير می باشد. طبق يک بررسی کلی و نگاهی اجمالی به انواع ماسک های شيميايی، ماسک نيم صورت را می توانيم در بازه قيمتی 60 هزارتومان تا 4 ميليون تومان، و ماسک تمام صورت را در بازه قيمتی 500 هزار تومان الی 5 ميليون تومان تهيه کنيم.

*توجه کنيد که اين ارقام به صورت ميانگين و با توجه به قيمت روز کالا گفته شده و امکان تغيير در آنها وجود دارد.

معرفی برند های ماسک شيميايی

برند های متفاوتی از ماسک های شيميايی نيم صورت و تمام صورت با قيمت ها و کيفيت های مختلف در بازار موجود است، که در اين مقاله به معرفی چند نوع از معروف ترين وبا کيفيت ترين آنها می پردازيم.

ماسک شیمیایی 3m

ماسک شیمیایی honeywell

ماسک شیمیایی spasciani

چهارمين شرکت توليد کننده انواع ماسک های شيميايی که در اين اين مقاله مورد نقد و بررسی قرار ميدهيم، شرکت اسپاسيانی نام دارد. اين شرکت ايتاليايی در سال 1892 در شهر ميلان تاسيس و راه اندازی شد. در حال حاضر اين کمپانی از تامين کنندگان انواع تجهيزات نظامی وزارت دفاع ايتاليا می باشد. در ابتدا اين شرکت با توليد ماسک های ضد گرد و غبار فعاليت خود را آغاز کرد. محصولات اين شرکت شامل ماسک های شيميايی نيم صورت و تمام صورت، فيلتر های شيميايی کلاس 1 و 2، دستگاه تنفسی (اس سی بی آ)، ماسک فرار و… می باشد. از معروف ترين ماسک های شيميايی اين کمپانی می توانيم به ماسک شيميايی نيم صورت مدل (DUO) و مدل (Duetta) اشاره کنيم. اين ماسک ها در محيط شيميايی و صنعتی مورد استفاده قرار ميگيرند و جنس نرم و وزن سبکی دارند. قيمت اين مدل از ماسک ها در بازار حدود 600 تا 700 هزار تومان می باشد.

در اين مقاله ما به بررسی و معرفی ماسک های شيميايی و دليل استفاده از آنها، و بازه قيمتی آنها پرداختيم. چهار برند معروف و مطرح، با کيفيت ساخت بالا را برای شما کاربران عزيز معرفی کرديم. به طور کلی تمامی اين برند ها علاوه بر توليد ماسک شيميايی در عرصه توليد انواع محصولات حفاظت تنفسی فعاليت دارند. کاربران می توانند با توجه به گروه شغلی خود، همچنين ميزان بودجه ای که برای خريد ماسک شيميايی يا ديگر اقلام حفاظت تنفسی در نظر گرفته اند، محصول مورد نظر خود را انتخاب کنند.


فروشگاه ایمنی میلاد سیفتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.